Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Történt egyszer – jó, nem is egyszer – hogy valamit elrontottam. Talán nem hallgattam végig. Vagy elfelejtettem valamit, amit nem lett volna szabad. Vagy rosszul mondtam valamit, ami nem is úgy hangzott el a fejemben. A lényeg: bocsánatot kellett kérnem. És mit tettem? Elbattyogtam a legközelebbi virágboltba. De miért? Miért pont virágot visz az ember, amikor békét akar kötni? Miért nem fánkot, könyvet vagy barkácskatalógust? És miért működik ez a gesztus, még akkor is, ha bénán feszengünk közben a csokorral a kezünkben?
Amikor a családon belüli bántalmazás kerül szóba, legtöbbször az áldozatokra – főként nőkre és gyerekekre – irányul a figyelem. Jogosan. Arról viszont kevesebb szó esik, hogy mi lesz azokkal a fiúgyerekekkel, akik némán nézik végig az otthonukban zajló erőszakot. Ők nemcsak elszenvedői az agressziónak, hanem sokszor tanúi és akaratlan tanulói is annak. Vajon elkerülhetetlen, hogy felnőttként ők is bántalmazók legyenek? Szerencsére nem.
A szerelemben sok mindent el lehet nézni. A horkolást, a fürdőszobában hagyott zoknit, sőt, még azt is, ha ő a tejfölt rendszeresen az asztalon felejti. De ha a kedvenc fehérneműd újra és újra rózsaszínben pompázik, ideje szembenézni a valósággal: a pasi nem tud mosni. Csak azt hiszi.
Van az a mondat, amit egy férfi kimond, aztán heteken át ott lebeg a lakásban, mint egy becsületsértett szellem: „Majd én megcsinálom!” Ez a női fülek számára reményteli ígéret, a férfi számára viszont egyfajta becsületi fogadalom, amihez a barkácsoláson át vezet az út – gyakran sáros cipővel, egyensúlytalan polcokkal és a földön heverő csavarokkal kövezve.