Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Egy új szerelem kezdetén minden intenzív és izgalmas. Az érzelmek magas hőfokon izzanak, és gyakran nem csak lelki, hanem testi szinten is tapasztalhatóak a változások. A kutatások szerint a férfiaknál valóban megemelkedhet a tesztoszteronszint egy új kapcsolat első hónapjaiban. De mit jelent ez a kapcsolat szempontjából, és hogyan befolyásolja a férfiak érzelmeit? Ebben a cikkben ennek járunk utána tudományos tényekkel alátámasztva.
Képzeljük el a helyzetet: egy hétköznapi reggel, a telefon csippan, és megjelenik egy üzenet a férjtől, ami egy furcsa, félreérthető képet tartalmaz. A képen Yoda mester áll, és valami olyasmit mond, ami egyszerre lehet vicces és sokak számára talán túl személyes is: „Most rám gondolsz. És videóra veszed ahogy magaddal játszol. Aztán elküldöd nekem.” Természetesen az üzenet után érkeznek a nevető emotikonok, mintha csak egy jó kis poénról lenne szó.
A motorozás egy életstílus, egy szabadságérzet, ami sok férfit vonz. A motoros férfiakról számos sztereotípia kering, amelyek gyakran félrevezetőek vagy egyoldalúak. De mi az igazság a motorozó pasikról? Mit gondolhatnak róluk a nők, és mi motiválja valójában ezeket az embereket, hogy két keréken száguldjanak? Ebben a cikkben bemutatjuk a sztereotípiákat, feltárjuk a valóságot, és megvizsgáljuk, mi rejlik a motorozás mögött pszichológiai szempontból.
Számos nő tapasztalta már azt, hogy a párja csak akkor hajlandó kilépni a kapcsolatból, ha már biztos benne, hogy valaki más vár rá a másik oldalon. Az ilyen viselkedés sok kérdést vet fel: miért nem tudnak tiszta lappal indítani, egyedül maradni, és feldolgozni a lezárást? Miért keresnek párhuzamosan egy új partnert, miközben még benne vannak az előző kapcsolatban? Vajon az új kapcsolatra való átlépés megoldás a problémákra, vagy valami mélyebb pszichológiai ok áll a háttérben? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.