Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Mindannyiunk életében eljön a pillanat, amikor szembesülünk egy randival, amely tökéletesnek tűnik – legalábbis az első húsz percben. A kávé gőzölgő, a beszélgetés gördülékeny, és a másik fél elképesztően magabiztos. Aztán valami furcsa kezd kibontakozni. Talán a partnered túl sokat beszél magáról, talán túlságosan figyeli magát a tükörben, vagy az is lehet, hogy minden viccedre egy kicsit túl nagyokat nevet, mintha csak a saját tetszését akarná elnyerni. Ha valaha is volt részed ilyen élményben, lehet, hogy egy nárcisztikussal randiztál. De mit is jelent ez pontosan? Hogyan ismerhetjük fel időben a veszélyt, és hogyan kerülhetjük el, hogy egy nárcisztikus csapdájába essünk?
A nárcizmus fogalma a görög mitológiából ered, ahol Nárcisz történetében ismerhetjük meg ezt a jellemvonást. Nárcisz egy rendkívül szép ifjú volt, aki visszautasította a szerelmeseket, és végül saját tükörképébe szeretett bele, míg végül teljesen elveszett önmaga bűvöletében. Ebből alakult ki a nárcizmus fogalma, amely a túlzott önimádatot és önközpontúságot jelenti.
A nárcisztikus személyiségzavar (NPD) egy komoly mentális állapot, amelyet az jellemez, hogy az érintett egyén önmagát különlegesnek, felsőbbrendűnek tartja, és folyamatosan csodálatot, figyelmet igényel. Ez azonban nem csak egy kis önbizalom kérdése: a nárcisztikusok gyakran kihasználják másokat, nem képesek empátiára, és kapcsolataikban manipulatívak lehetnek.
Bár nem ajánlott orvosi diagnózist felállítani egy kávézás alatt, van néhány trükk, amivel kipróbálhatod, hogy partnered hajlamos-e a nárcizmusra:
Az első lépés az, hogy ismerd fel őket. Ha már észrevetted a figyelmeztető jeleket, ne habozz visszavonulót fújni. A nárcisztikusokkal való kapcsolat hosszú távon kimerítő és káros lehet, ezért érdemes időben véget vetni a dolognak.
Ha mégis úgy döntesz, hogy folytatod a kapcsolatot egy nárcisztikussal, készülj fel néhány nehézségre:
A randizás izgalmas és tele van lehetőségekkel, de mint minden játékban, itt is érdemes figyelni a szabályokra. Ha már az első randi során felfedezed a nárcisztikus jeleit, ne félj meghozni a helyes döntést – a saját jóléted érdekében. Ne feledd: bár csábító lehet a tökéletesen magabiztos partner varázsa, a valódi boldogságot olyan valaki mellett találod meg, aki képes figyelni rád, értékel téged, és egyenrangú társként kezel. Szóval ha legközelebb egy randin valaki túlzottan el van ragadtatva saját magától, ne habozz felállni – a boldogság valahol máshol vár rád!
Muszáj a férfinak magasabbnak lennie?
Kockázatos terep.
Hoppá.