Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Kilenc hónap után tért vissza Sunita Williams a Földre a Nemzetközi Űrállomásról, és ismét bebizonyította, hogy a nők határait nemcsak a Földön, hanem az űrben is egyre messzebbre tolják. Számtalan tudományos kísérletben vett részt, technikai kihívásokkal nézett szembe, és nem kevesebb, mint hét űrsétát vezetett, amelyek során összesen több mint ötven órát töltött a nyílt világűrben. Ezek után mi az, ami megragadja a média és a közvélemény figyelmét? Megdöbbentő módon az őszülő haja és az a tény, hogy ő az „első anya az űrben”.
A gyermekvállalás sokáig természetes életútnak számított: tanulás, munka, házasság, majd jön(nek) a gyerek(ek). Az utóbbi évtizedekben azonban egyre több férfi és nő dönt úgy, hogy tudatosan nem szeretne gyermeket vállalni – ez az önkéntes gyermektelenség. Miközben ez a döntés sokak számára egyéni boldogságuk és szabadságuk záloga, a társadalom gyakran még mindig előítéletesen tekint rá. De hogyan alakul valójában az erről alkotott kép világszerte – és mi a helyzet nálunk, Magyarországon?
Bizonytalanságban élni – nem választás, hanem kényszer.