Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
A féltékenység az egyik legerősebb és legősibb emberi érzelem. Természetes érzés, amely akkor jelentkezik, ha úgy érezzük, hogy veszélyben van egy számunkra fontos kapcsolat, legyen az párkapcsolat, barátság vagy akár családi kötelék. Bár a féltékenység bizonyos mértékig normális és gyakran elkerülhetetlen, ha túlzott mértékben jelenik meg, könnyen rombolóvá válhat. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a féltékenység pszichológiáját, megtudjuk, mikor normális ez az érzés, és mikor válik problémává, valamint tippeket adunk arra, hogyan kezeljük ezt az összetett érzelmet.
Nincs is annál frusztrálóbb, amikor a partnerünk rendszeresen felhozza korábbi kapcsolatát, és úgy tűnik, hogy az exe még mindig fontos szerepet játszik az életében. De vajon miért történik ez? Minden esetben valamilyen érzelmi kötődést jelent? Hogyan kezelhetjük ezt a helyzetet, anélkül, hogy az állandó vitákat eredményezne? A következőkben arra keressük a választ, hogy miért emlegetik egyes emberek gyakran az exüket, és milyen lépéseket tehetünk, hogy a múlt árnyai ne kísértsék tovább a jelen kapcsolatunkat.
Egyre többen teszik fel a kérdést: vajon bele lehet-e nézni a másik telefonjába, ha párkapcsolatban élünk? Jogos igény ez, hiszen a bizalom alapvető egy kapcsolatban, vagy éppen ellenkezőleg, a privát szféra megsértése? Ebben a cikkben megvizsgáljuk, mikor etikus és mikor nem, valamint milyen árulkodó jelekre figyelhetünk fel, ha a másik fél titkol valamit.
Senki sem szeret szembenézni a féltékeny oldalával.
Előbb-utóbb minden kapcsolatot utolér. Nem mindegy, hogy milyen formában!