Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Vörös fiú és vörösbor párti, ebben a sorrendben. Autója nincs, de bicajozáshoz sisakot hord. Spanyol étkek közelébe engedni veszélyes!
Egy olvasónk osztotta meg velünk gondolatait, miután egy húszéves kapcsolat véget ért. Azt írta, hogy 50 év felett, egy ilyen hosszú kapcsolat után, furcsa, de nagyon erős vágyat érez arra, hogy valaki megcsókolja és átölelje – minden további következmény nélkül. Akár egy gyors, alkalmi szex is jöhet, de nem vágyik szerelemre vagy elköteleződésre. Kérdése az volt: vajon normális ez az érzés, és merre induljon? Mi megértjük ezt az érzést, és igyekszünk körbejárni pszichológiai szempontból is.
Képzeljük el a helyzetet: egy hétköznapi reggel, a telefon csippan, és megjelenik egy üzenet a férjtől, ami egy furcsa, félreérthető képet tartalmaz. A képen Yoda mester áll, és valami olyasmit mond, ami egyszerre lehet vicces és sokak számára talán túl személyes is: „Most rám gondolsz. És videóra veszed ahogy magaddal játszol. Aztán elküldöd nekem.” Természetesen az üzenet után érkeznek a nevető emotikonok, mintha csak egy jó kis poénról lenne szó.
A motorozás egy életstílus, egy szabadságérzet, ami sok férfit vonz. A motoros férfiakról számos sztereotípia kering, amelyek gyakran félrevezetőek vagy egyoldalúak. De mi az igazság a motorozó pasikról? Mit gondolhatnak róluk a nők, és mi motiválja valójában ezeket az embereket, hogy két keréken száguldjanak? Ebben a cikkben bemutatjuk a sztereotípiákat, feltárjuk a valóságot, és megvizsgáljuk, mi rejlik a motorozás mögött pszichológiai szempontból.
Szakítás után sokan gondolkodnak el azon, vajon lehetséges-e barátok maradni a volt partnerünkkel. Egyesek számára a kapcsolat érzelmi átalakulása egyöttműködő barátsággá érhet, míg mások számára a teljes elválás jelenti az egyetlen megoldást a továbblépéshez. Vajon mennyire reális elvárás, hogy valódi barátság alakuljon ki a volt szerelmünkkel? Mikor működhet jól, és mikor jobb inkább megszakítani minden kapcsolatot? Ebben a cikkben valós történetek és szakértői vélemények segítségével próbáljuk megvilágítani ezt a bonyolult helyzetet.
Elköteleződni valaki mellett nem mindig egyszerű. Sokan félnek tőle, sőt következetesen kerülköznek minden olyan kapcsolatot, ami komolyabb elhivatottságot igényel. De miért ilyen nehéz ez a lépés? Mi történik az ember lelkében, amikor az elkötelezés gondolatával találja magát szemben? Ebben a cikkben a kötődési problémákat vizsgáljuk meg pszichológiai szemszögből, feltárva a félelmeink hátterét és lehetőségeinket arra, hogyan győzhetjük le őket.