Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Mindannyian vágyunk boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolatra, ám gyakran saját magunk akadályozzuk ezt. Tudat alatt elkövetett önsorsrontó viselkedések és apró, de alattomos szokások is lehetnek azok, amelyek lassan, de biztosan aláássák a kapcsolatunkat. Vajon felismerjük-e őket időben, és mit tehetünk ellenük?
Sokan vannak, akik egy mérgező kapcsolatban élnek, és bár tisztában vannak azzal, hogy a kapcsolat káros hatással van rájuk, mégsem tudnak továbblépni. Miért ragaszkodunk olyan emberekhez, akik bántanak minket, és hogyan lehet megszabadulni ebből az ördögi körből? Ebben a cikkben a mérgező kapcsolatok dinamikáját vizsgáljuk meg, pszichológiai kutatásokra és terápiás megközelítésekre támaszkodva adunk tanácsokat az olvasóknak, hogyan szabadulhatnak meg végleg egy ilyen helyzetből.
Minden kapcsolatban vannak veszekedések, és ez teljesen normális – hiszen két ember együttélése sok kihívással jár. Azonban nem mindegy, hogyan veszekszünk. Vannak olyan veszekedési minták, amelyek hosszú távon tönkretehetik a kapcsolatot, és megakadályozhatják, hogy boldog és egészséges kapcsolatban éljünk. Nézzük meg azt a hét veszekedéstípust, amelyek különösen veszélyesek lehetnek, és hogyan kerülhetjük el őket.
Talán nincs is olyan házasság, ahol ne fordulna elő konfliktus, de mindenki másképp kezeli.
Nem a pénz és nem is a féltékenység a gyújtópont.