1. A „csókkamera” metódus: a klasszikus, mégis örökzöld
Nincs is jobb, mint egy hatalmas tömeg, egy világító kijelző és egy váratlan közelkép!
- Válassz nagy eseményt: egy népszerű koncert (mint a Coldplay-es eset), sportesemény vagy fesztivál a legjobb. Minél több a kamera, annál jobb!
- Helyezkedj el stratégiailag: üljetek olyan helyre, ahova könnyen rávilágíthat a csókkamera, vagy ahol egy kamera operatőr garantáltan rátok talál. A pálya/színpad szélén, az első sorokban, a kordonnál lévő ölelkező párok mindig befutók.
- A tökéletes pillanat: amikor a kamera felétek fordul, ne tétovázz! Csók, ölelés, vagy egy „véletlen” kézfogás – a zavart mosoly, majd a pánikszerű menekülés a hab a tortán. Chris Martin-i reakció garantált.
2. A „felelőtlen kockázat” – Közösségi média edition
A digitális lábnyom örök, és garantáltan előkerül, amikor a legkevésbé számítasz rá.
- A nyilvános „véletlen” fotó: töltsetek fel olyan közös képet, amin véletlenül tükröződik a háttérben valaki más hálószobája, vagy épp a „másik” kulcsa lóg a falon. Esetleg a „másik” ágya látszik a tükörben.
- A félreérthető kommentek: kommenteljetek szívmelengető, de kétértelmű üzeneteket egymás nyilvános posztjai alá. "Micsoda este volt!", "Hiányzol már nagyon! ?" – az ilyen apróságok felkeltik a gyanút.
- A rosszul címzett üzenet: küldj „véletlenül” a főnöködnek egy szexi üzenetet, ami valójában a titkos kedvesednek szólt. Vagy fordítva. A HR-esek imádni fogják!
3. A „drámai nyilvános jelenet” – A valóságshow híveinek
Ha szereted a drámát és a garantált sokkot, ez a te módszered.
- A váratlan felbukkanás: jelentkezz be a párod (vagy a „hivatalos” párod) munkahelyére egy hatalmas virágcsokorral, és add át a titkos kedvesednek. Vagy látogasd meg a partnered munkahelyi rendezvényén, és csinálj jelenetet.
- A félreérthetetlen ajándék: küldj egyértelmű üzenetű ajándékot a titkos kedvesed címére, amire a „hivatalos” családtag is rátalál. Egy feliratos póló, vagy egy pikáns levél a virágcsokor mellé – a hatás garantált.
- A veszekedés a legrosszabbkor: kezdjetek el hangosan beszélni egy étteremben, nyilvános helyen, vagy egy családi összejövetelen a viszonyotokról. Ügyelj arra, hogy sokan hallják, és vegyék is fel videóra!
Pszichológiai háttér: a figyelem vágya és a kontroll vesztesége
Miért is vágyna valaki a leleplezésre? Viccen kívül, az emberi psziché bonyolult. Lehet a háttérben figyelemvágy, a bűntudat alóli felszabadulás (a titok terhe alól), vagy akár a döntésképtelenség elfedése. Ha valaki „véletlenül” lebukik, azzal a sorsra hárítja a döntés felelősségét.
A kontrollvesztés is kulcsfontosságú. Ahogy a Coldplay-es eset is mutatja, amikor a titok kiderül, az érintettek azonnal próbálják visszaszerezni az irányítást – letiltják a profilokat, hallgatnak. A digitális korban azonban a hír futótűzként terjed, és a kontroll elvesztése elkerülhetetlen. Ezt a pszichés terhet csak kevesen tudják jól kezelni.
Ha tehát elhatároztad magad, és készen állsz a következményekre, ezek a tippek segíthetnek! De mielőtt bármelyiket is bevetnéd, érdemes feltenni magadnak a kérdést: tényleg erre vágyom? A titok leleplezése után ugyanis nincs visszaút.