Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
A szerelem első látásra az egyik legromantikusabb elképzelés, amelyet könyvek, filmek és dalok generációkon át tápláltak. De vajon létezik ez a jelenség a valóságban, vagy inkább csak az emberi fantázia szülöttje? Vizsgáljuk meg, mit mondanak erről a tudomány és a tapasztalatok.
Csokonai Vitéz Mihály, a magyar irodalom örök romantikusa, szerelmi költészetével képes megnevettetni, elgondolkodtatni, és olykor összetörni az olvasók szívét. De mit árulnak el a szenvedélyes sorok? Lilla, humoros szójátékok, vagy épp a fájdalmas vágyakozás rejlik mögöttük?
A szerelem első néhány hónapja olyan időszak, amelyet gyakran a "nászutas fázisnak" neveznek. Ez a kapcsolat egyik legintenzívebb szakasza, amikor minden új és izgalmas. De miért érezzük magunkat annyira boldognak és lelkesnek ebben az időszakban? És milyen hatással van ez a dinamikus kezdet a hosszú távú kapcsolatra? Nézzük meg a tudományos magyarázatokat!
Az 50 feletti férfiak és húszas éveikben járó nők közötti kapcsolatok gyakran társadalmi vitákat váltanak ki. Sokakban felmerül a kérdés: miért választanak az idősebb férfiak fiatalabb partnert, és miért nem vonzódnak inkább a saját korosztályukhoz? Ebben a cikkben megvizsgáljuk azokat az okokat, amelyek miatt az idősebb férfiak fiatal nőkkel kezdenek, és rávilágítunk arra, hogy ezek a kapcsolatok milyen motivációkon alapulhatnak.
Eltűnt a szenvedély a kapcsolatodból? Így hozhatod vissza a tüzet!
Az emberi érzelmek gyakran kiszámíthatatlanok, és talán nincs is jobb példa erre, mint az „ex-effektus”. Miért van az, hogy egyesek újra és újra visszavágynak egykori partnereikhez, még akkor is, ha a kapcsolatuk egyszer már kudarcba fulladt? Miért vonzódunk ahhoz a személyhez, aki egyszer már fájdalmat okozott? Ennek a jelenségnek a megértése sokak számára kihívást jelent, különösen azoknak, akik maguk is megtapasztalták már ezt a különös és sokszor fájdalmas visszavonzódást. Nézzük meg, milyen pszichológiai mechanizmusok állhatnak az „ex-effektus” mögött.
A vonzalom titkai olykor nehezen megérthetők, különösen, ha az ember logikus magyarázatot keres arra, hogy miért vonzódik valaki egy olyan személyhez, aki látszólag csak bajt hoz az életébe. A rosszfiúk és a „végzet asszonyai” mindig is különös vonzerővel bírtak – de miért? Miért érezzük azt, hogy ellenállhatatlanok, noha pontosan tudjuk, hogy kapcsolat velük veszélyes lehet? Miért választják sokan azokat, akik kockázatot jelentenek, ahelyett, hogy biztonságra törekednének? Merüljünk el a vonzalom sötét oldalában.
A szerelem egy olyan érzelem, amelyet sokszor nem tudunk kontrollálni. Amikor megszültetik a vonzalom, sokszor teljesen mindegy, hogy hol találjuk magunkat – lehetünk egy koncerten, egy könyvtárban vagy éppen a munkahelyünkön. A munkahelyi szerelem azonban nem egy egyszerű dolog. Számos kihívás és buktató járhat vele, de az is igaz, hogy sok sikeres párkapcsolat kezdődött éppen a munkahely falai között. Vajon hogyan lehet megőrizni a munka és a magánélet közötti egyensúly, és mennyire érdemes belemenni egy ilyen kapcsolatba? Ezt a kérdést boncolgatjuk cikkünkben.
Egy új szerelem kezdetén minden intenzív és izgalmas. Az érzelmek magas hőfokon izzanak, és gyakran nem csak lelki, hanem testi szinten is tapasztalhatóak a változások. A kutatások szerint a férfiaknál valóban megemelkedhet a tesztoszteronszint egy új kapcsolat első hónapjaiban. De mit jelent ez a kapcsolat szempontjából, és hogyan befolyásolja a férfiak érzelmeit? Ebben a cikkben ennek járunk utána tudományos tényekkel alátámasztva.
Minden hosszú távú kapcsolatban eljöhet az a pillanat, amikor a testi és érzelmi intimitás már nem olyan intenzív, mint az elején. De mit értünk hosszú távú kapcsolat alatt? Olyan párkapcsolatokról beszélünk, amelyek több éve, gyakran 5-10 éve vagy annál is tovább tartanak, és amelyek során a párok már túlvannak a kezdeti szenvedélyes időszakon, és a mindennapok kihívásaival együtt próbálják fenntartani a kapcsolatot. Az évek során a megszokás, a mindennapok monotonitása, a stressz és a kihívások mind-mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a párok eltávolodjanak egymástól. Azonban az intimitás újraélesztése nem lehetetlen feladat – sőt, ha tudatosan törekszünk rá, kapcsolatunk még erősebbé és mélyebbé válhat. Ebben a cikkben tippeket és tanácsokat adunk arra, hogyan élvezhetjük újra a testi és érzelmi intimitást hosszú távú kapcsolatban.