Sokat dolgozunk, hogy ezen az oldalon NEKED valami értékeset nyújtsunk. Nem kérünk mást, minthogy néha megnézd egy-egy hirdetőnk weboldalát – aki cserébe kifizeti a munkánkat. Engedd, hogy más fizessen a kíváncsiságodért. Engedélyezd a hirdetéseket ezen az oldalon és ismerkedj meg a szponzoraiddal.
Ülsz a kanapén, böngészed az Instát, és egyszer csak szembejön: a pasid neve ott virít egy másik nő combközeli képe alatt. Szívecske. Tűz emoji. "Wow!" komment. Nem mondott semmi konkrétat, de... azért ez nem egy rakott krumpli recept. Jogos a kérdés: rendben van ez? Vagy kezdheted gépelni, hogy "beszélnünk kell"?
Képzeld el, hogy rákeresel a „vezető” szóra egy képadatbázisban. Mit látsz? Valószínűleg egy öltönyös férfit, aki épp mutogat egy prezentációs képernyőre, miközben a beosztottak áhítattal jegyzetelnek. Most írd be, hogy „titkárnő”. Hát igen. Smink, mosoly, toll a kézben, és – ha igazán mélyre ásol – esetleg egy rózsaszín blúz is. Nem, nem egy 2003-as reklámkatalógusról van szó. Ezek a képek bizony a mai napig befolyásolják, hogyan gondolkodunk a nőkről és férfiakról – még akkor is, ha a szöveg épp valami egészen mást állít.
A közösségi média ma már mindennapjaink része, ahol könnyedén kifejezhetjük önmagunkat. Azonban nem minden tartalom vált ki egyforma reakciókat. Különösen a provokatív posztok esetében merül fel a kérdés: vajon mit gondolnak róluk a férfiak, és milyen hatással vannak ezek a tartalmak a kapcsolatokra? Pszichológiai szempontból ezek a posztok az önértékelés, az önkifejezés és a társas kapcsolatok dinamikájára is jelentős hatással lehetnek.
Az online ismerkedés világa tele van izgalmakkal, de sajnos veszélyekkel is. Ha szeretnéd elkerülni a kellemetlen meglepetéseket, érdemes egy kis nyomozást végezni a randipartneredről a közösségi médiában. De mit árul el egy profil? Mik lehetnek figyelmeztető jelek? És miből derülhet ki, hogy megbízható emberrel van dolgod? Nézzük!