Egyáltalán nem olyan rugalmasak, mint az emberek többsége, és ezt bizony nem egyszerű kezelni. Persze nem lehetetlen, ehhez itt a tökéletes (na jó, majdnem tökéletes) útmutató.
1. Érkezz korábban! Különben elkéstél.
Legalább 5, de inkább 10 perccel korábban érkezz a találkozó helyszínére, különben az ő szemében máris pontatlan leszel. Ha például fél 9-kor kezdődik a mozi, és 8-ra beszéltetek meg találkozót, az számára azt jelenti, hogy 8-kor már útban lesztek a jegypénztár felé és nem azt, hogy 8 előtt 2 perccel csörögsz, hogy most állsz be a parkolóba. A pontosság alapfeltétele annak, hogy a dolgok olajozottan menjenek (ami alatt azt kell érteni, hogy már 8 óra 2 perckor a nézőtéren fogtok ülni, megnyugtató módon)!
2. Pontosan úgy kell történnie mindennek, ahogyan megálmodta
Ha a legkisebb hiba, eltérés, nem várt fordulat csúszik a tervbe, az a perfekcionistánál krízist okoz. Nem működik a parkoló automata? Dugó van a városban? Pánik! Elfogyott a popcorn a büfében? Kétségbeesés! A dolgok nem úgy fognak sikerülni, ahogy eltervezte, ezért aztán lőttek az estének- szerinte. És tényleg lőttek, mert az ő rosszkedve átragad majd mindenkire, így rád is.
3. Segíts neki kiötleni egy megoldást (biztos távolságból)
A pánikot még megmentheti egy jó alternatív megoldás, de csak és kizárólag akkor, ha tényleg működik, különben még mélyebbre kerültek a krízisben. Légy tapintatos, türelmes, kreatív, és zseniális problémamegoldó- és akkor van esélyed arra, hogy fordíts az estén.
4. A megszállottságukból a körülöttük lévők remekül profitálhatnak
A maximalisták az emberi viselkedés legnagyszerűbb megfigyelői. Ezért fantasztikus meglepetésszerzők, pontosan tudják, hogy mire vágyik a másik. Minden apró részletet memorizálnak, semmi sem kerüli el a figyelmüket, és ez a társaságukban lévő embereknek is sokszor a hasznukra válik.
5. Próbáld megérteni, hogy a tökéletesség érzete büszkeséggel tölti el
Saját magával szemben is nagyon kritikus, tényleg tökéletesnek érzi magát, hiszen (szerinte) tökéletes követelményeknek felel meg. Ugyanakkor elfogadja a másik fél hibáit, amennyiben azok nem károsak és együtt lehet velük élni. Még az is lehet, hogy valójában imádja, hogy partnere ennyire tökéletlen.
6. Szeresd úgy, ahogy van
A feladatait nem pusztán megoldja, de annyira tökéletesre csiszolja, hogy nagy élmény lesz mindenki számára. Nem bosszantásból törekszik a lehető legjobb kivitelezésre, hanem mert úgy érzi, csak ez az útja annak, hogy mindenki a létező legjobban érezze magát.