Berethalom (románul Biertan) Erdélyben, dombok ölelésében fekszik. A település legjelentősebb látnivalója az erődtemploma, amely a Világörökség része.
Az erődön belül az úgynevezett Mauzóleum torony és a Katolikus torony között áll a Scheidungshaus (válóház vagy házassági börtön). Ez a kicsi épület, ami alig nagyobb egy kamránál, különös funkciót tölt be, ide zárták ugyanis a veszekedő, válni akaró párokat. A civakodók két hétre egyetlen szobába kerültek össze, ahol gyakorlatilag mindenen osztozniuk kellett. A módszer rendkívül hatékonynak bizonyult, ugyanis az itt töltött 14 napot követően mindössze egyetlen páros akart továbbra is válni a 300 év alatt.
Azok a házasok, akik felkeresték a helyi püspököt a gondjaikkal, a házassági börtönbe kerültek legfeljebb 2 hétre (néhány forrás szerint viszont 6 hétre), hogy elsimítsák a nézeteltéréseiket. A szoba berendezése rendkívül szegényes volt, egy asztal székkel, egy tárolóláda és egy tradicionális szász ágy alkotta. A párnak mindent meg kellett osztania az apró helyiségben, egyetlen párnán, takarón, tányéron és kanálon éltek.
Az evangélikusok (erdélyi szászok) szerint a válás bizonyos körülmények között engedélyezett volt, például házasságtörés esetén. Azt azonban elvárták, hogy a párok megpróbálják megmenteni az egységüket. Ha válás történt, a férj jövedelmének felét az exnejének kellett adnia, de ha újranősült és megint elvált, a második feleség erre már nem tarthatott igényt.
Annak oka, hogy együtt maradtak, vélhetően nem annyira a szerelem volt. Közösen kellett dolgozni és túlélni a mindennapokat, ha viszont egy párt 6 hétre bezártak, akkor a következő évre nagyon nehezen tudtak volna gondoskodni az élelmükről. Így erős volt rajtuk a nyomás, hogy mielőbb kikerüljenek és együtt küzdjenek a mindennapokban.
A kis, sötét szoba jelenleg múzeumként működik, noha állítólag még ma is jelentkeznének párok a szobafogságra.