1. „Magasak az elvárásaid – talán túl magasak”
Lehet, hogy mindenkit balra húzol, mert egyszerűen senki sem elég jó neked? Tudjuk, hogy fontos, hogy valaki legyen magas, kedves, legyenek izmai, de ne túl sok, legyen intelligens, de ne okoskodó, szeresse a kutyákat, de a macskákat se utálja, és legyen humora, de ne próbáljon jobb vicceket mesélni nálad. A valóság az, hogy ha senki sem felel meg, akkor talán érdemes egy picit lejjebb adni az elvárásaidat – legalább addig, amíg nem találkozol valakivel, aki tényleg megérdemli, hogy jobbra húzd.
2. „A profilképed nem éppen nyerő”
Egy szelfi az autóban, napszemüvegben, amin nem is látni az arcodat? Esetleg egy kép, amin a fél tested kivágva látszik, vagy éppen egy tükörszelfi, amit a konditerem öltözőjében lőttél? Ne csodálkozz, ha ezek nem keltenek túl nagy érdeklődést. Az emberek szeretnének valódi embert látni a képeken, aki megmutatja magát, mosolyog, és akár még azt is elárulja a fotóval, hogy mit szeret csinálni. Lehet, hogy a képeid átgondolása már fél siker lehetne.
3. „A bemutatkozó szöveged... vagy annak hiánya”
„Élj a mának” vagy „Szeretek utazni” – ezek a mondatok nem igazán különböztetnek meg a több ezer másik profil közül. Ha azt írod, hogy „csak egy normális embert keresek”, az azt sugallja, hogy valószínűleg nem sok normális emberrel találkoztál eddig. Az üres bemutatkozó szöveg pedig azt jelenti, hogy valószínűleg semmi érdekeset nem tudsz mondani magadról. Próbálj meg valami egyedit, vicceset vagy érdekeset írni – de ne túl komolyat, mert senki sem szeretne egy önéletrajzot olvasni, miközben párját keresi.
4. „Talán túl gyorsan ítélkezel”
Előfordult már, hogy valakit azért húztál balra, mert furcsának találtad a kedvenc hobbiját, vagy nem tetszett, amit a második képén viselt? A Tinderen könnyű gyors ítéleteket hozni, de néha érdemes megpróbálni mélyebbre ásni. Lehet, hogy az a furcsa hobbi valójában valami nagyon érdekes, amit te is megkedvelnél, vagy a nem túl előnyös kép csak egy szerencsétlen pillanatot kapott el. A gyors ítélkezés könnyen elriaszthatja azokat is, akik talán pont hozzád passzolnának.
5. „Túl sokat vagy túl keveset kommunikálsz”
Elkezdtél valakivel beszélgetni, majd rögtön napi tíz üzenetet küldesz neki? Vagy éppen az ellenkezője: megírtál egy „szia, hogy vagy?” üzenetet, majd eltűntél három napra? Az arany középút itt is fontos: ne légy túl erőszakos, de ne is hagyd, hogy a beszélgetés elhaljon. A kommunikáció egyensúlyának megtalálása az online randizás világában kulcsfontosságú – nem akarod, hogy a másik fél megijedjen, de azt sem, hogy érdektelennek tartsanak.
Hogyan javíts a helyzeten?
Először is, ne vedd túl komolyan magad. A randizás, különösen az online térben, tele van kihívásokkal és félresikerült pillanatokkal. Ha hajlandó vagy önkritikusan nézni a saját profilodra, és kész vagy néhány dolgot megváltoztatni – például egy mosolygósabb képet feltölteni, érdekesebb bemutatkozó szöveget írni, vagy egy kicsit elnézőbb lenni másokkal –, akkor máris nagyobb esélyed van arra, hogy találj valakit, aki igazán illik hozzád. És ne feledd: a tökéletes pár nem létezik – de valaki, aki tökéletesen illik hozzád, igenis létezhet, ha esélyt adsz neki.