1. Jelek, hogy csak futó kalandot keres
Az online beszélgetések során a téma gyorsan elárulhatja a másik szándékait. Ha valaki komoly kapcsolatot keres, általában a jövőről, értékekről, családról beszél, míg aki csak egyéjszakás kalandot akar, gyakran a következő kérdésekkel nyit:
- „Mi a kedvenc helyed egy romantikus hétvégére?”
- „Mit gondolsz az egyszeri találkozásokról?”
- „Hol lakik a partnered?” (Ezt mindig finoman kerüli, ha el akar titkolni valamit.)
Az ilyen típusú beszélgetések felszínesek, és gyakran fordulnak a külsőségek felé, mint például „Mit viselnél egy forró nyári éjszakán?” vagy „Milyen gyorsan találkozunk személyesen?” Ezek a mondatok általában nem arra utalnak, hogy valaki hosszú távú kapcsolatot keres.
2. Hogyan ismerkedik: a taktikai megközelítések
A futó kalandot kereső emberek gyakran sietnek, és nem sok időt töltenek el mélyebb témák kibontásával. Például, ha rögtön az első beszélgetésben személyes kérdésekkel bombáznak, mint „Van most partnered?” vagy „Szerinted mennyire fontos a fizikai vonzalom?” akkor valószínűleg nem az érzelmi kapcsolódást keresik.
A komolyabb szándékú beszélgetőpartnerek ezzel szemben időt szánnak arra, hogy megismerjék az érdeklődési körödet, céljaidat, életfelfogásodat, és nem siettetik a személyes találkozást.
3. Amikor a partner házas, de szeretőt keres
Ez a helyzet talán a legtrükkösebb. Sokszor a házasság vagy párkapcsolatban élők titkolják a családi állapotukat, de apró jelek mégis árulkodóak lehetnek. Ha valaki gyakran elérhetetlen este vagy hétvégén, sosem akar telefonálni, és mindig időhatárok között kommunikál, akkor gyanús, hogy valaki más is van az életében. A következő apró hazugságok is árulkodóak:
- „Mostanában sokat dolgozom, azért vagyok elérhetetlen.”
- „Nem szeretek a közösségi médiában megjelenni.” (Különösen akkor, ha nincs profilképe, vagy sosem oszt meg személyes képeket.)
- „Még nem vagyok kész egy teljesen nyílt kapcsolatra.”
Pszichológiai kutatások szerint azok, akik kettős életet élnek, gyakran érvelnek azzal, hogy nem akarnak „túl hamar mindent elárulni”, vagy hogy „a kapcsolatoknak idő kell, hogy kifejlődjenek”. Ezek a kijelentések mögött gyakran a valós állapot eltitkolása rejlik.
4. Apró hazugságok és kifogások
Az apróbb hazugságok, mint például a munkával kapcsolatos kifogások, a mindig elérhetetlen telefon vagy a találkozások késleltetése arra utalhatnak, hogy a másik fél valamit titkol. Egy rövid, minta chatbeszélgetés jól példázza ezt:
- Bence: Szia, mizu? Mikor találkozunk végre személyesen?
- Anna: Szia, most hétvégén sajnos dolgozom, de talán jövő héten.
- Bence: Már megint dolgozol hétvégén? Nagyon elfoglalt lehetsz.
- Anna: Igen, most ilyen időszak van. De tényleg szeretnék találkozni veled.
Az ilyen beszélgetések során a „sosem alkalmas” időpontok és a mindig munkára való hivatkozás mögött gyakran más, titkos szándékok húzódnak meg.
5. Pszichológiai magyarázatok a viselkedés mögött
Pszichológiai kutatások szerint az emberek, akik futó kalandot keresnek vagy szeretőt, gyakran élnek bizonyos viselkedési sémákkal. Ez lehet a figyelemkeresés, a hódítás izgalma, vagy egyszerűen az elköteleződéstől való félelem. Az elköteleződéstől való rettegés például gyakran vezet felszínes és gyors kapcsolatkezdeményezéshez. Az ilyen emberek nem akarnak mélyre menni, inkább a pillanatnyi örömöket keresik.
Az online ismerkedés során fontos, hogy figyelj az apró jelekre és ne hagyd figyelmen kívül az árulkodó jeleket. Ha valaki titkol valamit, előbb-utóbb kiderül. Ne félj kérdéseket feltenni és az intuícióidra hallgatni, mert így könnyebben felismerheted, ki az, aki tényleg komoly kapcsolatot keres – és ki az, aki csak kalandot.
Az apró hazugságok, a téma gyors átvitele a külsőségekre, és a mindig elérhetetlen beszélgetőpartner mind-mind figyelmeztető jel. Ne hagyd magad megtéveszteni, és mindig figyelj oda, ki is áll a profil mögött!