1. A „Majd megcsinálom!” mosóprogram
Amikor ő bejelenti, hogy „mostantól átvállalom a mosást”, te elhiszed. Mert mi baj lehet? Csak pár gombot kell megnyomni, és tud olvasni is. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. A mosógép gombjai nem logikusan működnek, hanem mintha összeesküdtek volna a textilvilág ellen.
2. A színvakmerő kaland
„Mi baj lehet abból, ha ez a piros zokni itt marad a fehérekkel?” – hangzik a végzetes mondat. A válasz: eddig még soha semmi jó. A fehérneműk bánatukban rózsaszínbe borulnak, mintha egy romantikus katasztrófafilm mellékszereplői lennének.
3. A mosópor nem varázspor
Hiába önt belőle dupla adagot, a mosópor nem fogja „kimosni” a hibát. A rózsaszín nem múlik. Ellenkezőleg: most már illatosan és frissen vasaltan is rózsaszín.
4. A mosás utáni közös elszámolás
Jön a pillanat, amikor a ruhák a szárítóra kerülnek. Ő büszkén szemléli a művét. Te pedig… nézed a halvány mályvára színezett melltartót, amit valaha „hófehér csipkecsodaként” tartottál számon. Itt kezdődik a diplomácia.
5. Megbocsátani emberi dolog. Rábízni legközelebb? Na, az már bölcsesség!
Nem baj, ha hibázik. Végül is jó szándék vezérelte. A gond csak az, ha újra és újra megtörténik. Egy idő után felmerül a gyanú: vajon tényleg nem tudja, vagy ez egy zseniális taktika, hogy többé ne kelljen mosnia?
A tanulság
Egy férfi, aki rózsaszínre mos egy fehérneműt, nem feltétlenül ellenség. Lehet, hogy hős. Vagy kicsit vakmerő, de szerethető. Csak legközelebb kérdezd meg tőle: „Biztos, hogy nem akarsz inkább elmosogatni helyette pár poharat?”