1. Türelem, fa, rózsa terem
Először is: ne az utolsó pillanatban kapkodj! A májusfa nem szalvétából összetekert gerbera, hanem egy rendes, életerős fa. A legideálisabb a fiatal nyír, fűz vagy akác – nemcsak szép, de a magassága sem okoz kétnapos derékfájást.
2. Lopni vagy nem lopni?
Az ősi népi hagyomány szerint a fa "kölcsönözhető" volt az erdőből – manapság viszont érdemes engedélyt kérni, vagy faiskolában beszerezni. Semmi nem öli meg gyorsabban a romantikát, mint egy helyszínre riasztott rendőrautó.
3. Dekorálj, mint egy művész!
Színes szalagok, papírvirágok, és ha igazán komolyan gondolod, egy kézzel írt kis versike a fa tetejére. Ne spórolj az anyagon, de ne is ess túlzásba – a cél a báj, nem a tündérkert és a cirkuszi mutatvány keveréke.
4. Hogyan állítsd fel?
Kell minimum két sorstárs. Ha nincsenek, hívd meg a szomszédot, a tesódat vagy a kocsmában frissen szerzett barátodat. A fát ássátok be 50–70 cm mélyen (ne csak megtámasztani próbáld a kukatárolónál – tanulj őseink hibájából!).
5. Titokban vagy nagydobra verve?
Klasszikusan a májusfát éjjel állítják fel, hogy reggelre meglepetés legyen. De ha nem akarsz létrával egyensúlyozva lebukni a kutyasétáltató néni előtt, egy barátságos nappali akció is tökéletes. A lényeg: a szívéhez szóljon.
6. Pluszpontok és buktatók
- Ha tudod a kedvenc színeit, használd a díszítésben!
- Ne tegyél a fára nejlonzacskót. Komolyan.
- Egy kis ajándék a fa tövébe (plüss, csoki, saját készítésű üzenet) szívmelengető ráadás lehet.
- Figyelj a fára a következő napokban is, mert a konkurencia (más udvarlók) néha ellopja vagy kidönti a májusfát! Ha őrizni kell, hősi kötelesség.
7. Mi lesz utána?
Nos, vagy elnyered a szívét, vagy legalább elmondhatod: megtetted, amit egy becsületes férfi megtehetett. A bátorságot már önmagában értékeli minden nő. (A rossz esetben szerzett hátfájás pedig elmúlik – a sztori megörökítése viszont örökre megmarad.)
Hajrá, férfiak! Idén álljon az a májusfa, mint a cövek!